Spis treści:
Poplątana sierść, przyklejona guma, dokuczliwe rzepy czy nieprzyjemne zapaszki – znasz to? Z pewnością przynajmniej jedna z tych sytuacji spotkała Ciebie i Twojego pupila. Spokojnie, nie musisz od razu golić jego sierści i czekać, aż znów będzie wyglądał jak dawniej. W tym artykule znajdziesz 5 trików groomera, które pozwolą Ci rozwiązać problem od ręki! To naprawdę proste! Przeczytaj i przekonaj się sam.
Zacieki, które pojawiają się pod psimi oczami, są spowodowane nadmiernym łzawieniem (alergia, niewłaściwa dieta, bakterie i drożdżaki lub zatkane kanaliki łzowe). Najbardziej widoczne są u psów z jasną sierścią, takich jak np. maltańczyki czy bichony frise. Dlatego też ważna jest odpowiednia pielęgnacja okolic psich oczu.
Co warto robić? Kilka razy dziennie przemywaj te rejony za pomocą wacika nasączonego przeznaczonym do tego kosmetykiem. Jeśli jednak nie masz specjalistycznego produktu do przemywania oczu psa, mamy dla Ciebie przepis na domowy, bezpieczny preparat!
Przepis na domowy kosmetyk do przemywania oczu psa
Łyżeczkę lub torebkę herbaty ze świetlika zalej ½ szklanki wrzącej wody i odczekaj 15 minut do wystygnięcia. Odcedź napar i nasącz nim płatki kosmetyczne. Lekko wyciśnij nadmiar płynu i przemywaj okolice oczu psa. Nie musisz się obawiać, że podczas przemywania napar dostanie się do oka psa – świetlik jest bezpieczny i delikatny w działaniu. Przemywaj okolice psich oczu kilka razy dziennie.
Ważne!
Nigdy nie przecieraj gałki ocznej zwierzęcia, aby jej nie podrażnić. Do przemywania nie używaj waty, ponieważ jej drobne fragmenty mogą dostać się do oka psa i spowodować dyskomfort, a nawet stan zapalny.
Ludzie przyklejają je w różnych miejscach lub po prostu wyrzucają na chodnik, przez co bardzo często przyczepiają się one do łap i sierści psiaków. Znasz ten problem? Twój pies wraca do domu z przyklejoną gumą do żucia, a Ty nie wiesz co robić? Jeśli Twoją pierwszą myślą jest wycięcie poklejonej sierści nożyczkami – poczekaj! Mamy inne, prostsze rozwiązanie! Potrzebujesz tylko… kilku kostek lodu.
Zamróź i usuń
Weź kostkę lodu, przyłóż i ją do przyklejonej gumy. Poczekaj, aż guma stwardnieje, i ostrożnie, kawałek po kawałku, wykruszaj ją z sierści. Bądź delikatny, aby pies nie poczuł dyskomfortu ani szarpania. Chwila cierpliwości i sierść będzie jak nowa! Bez wycinania i ciągnięcia. Prawda, że łatwe?
Twój pies wrócił z wakacji lub odebrałeś go z psiego hotelu i przeraził Cię stan jego sierści? Sfilcowana i pełna kołtunów, czyli krótko mówiąc, daleka od ideału. Co zrobić w takiej sytuacji?